Spływ Dunajcem – jedna z najciekawszych atrakcji Zakopanego

Nie ma wątpliwości – miasto pod Giewontem ma swój urok i charakterystyczną, przyciągającą tłumy atmosferę. Uwielbiamy spędzać w nim czas, ponieważ niezależnie od pory roku znajdziemy dla siebie i swych towarzyszy podróży wiele atrakcji, które umilą nam odpoczynek.

Jeśli wybieracie się tam w okresie od kwietnia do października, nie zapomnijcie w harmonogramie wypoczynku umieścić atrakcje, jaką jest spływ Dunajcem.

Solidna porcja relaksu, spektakularne widoki

Płyniemy drewnianą tratwą z dala od miejskiego hałasu, otacza nas zjawiskowa przyroda, obserwujemy zmieniające się krajobrazy, chłoniemy specyficzny klimat – czyż nie brzmi to cudownie? Podczas spływu wyciszamy się, relaksujemy, nie istnieją obowiązki, zmartwienia oraz szara rzeczywistość. Interesują nas bajeczne scenerie, chcemy dostrzec jak najwięcej szczegółów, nacieszyć się pejzażami. O relaks w takich okolicznościach nietrudno. Spływ Dunajcem w Zakopanem, to doskonały pomysł dla każdego, kto czuje, że przytłacza go codzienność, jest zmęczony i poszukuje sposobu na to, by złapać pozytywną energię i dobry humor.

Tratwa jest oryginalnym środkiem transportu i warto przekonać się jak wygląda otoczenie z jej perspektywy. Z pewnością wycieczka będzie też rewelacyjną okazją do zrobienia wielu zdjęć, fotogenicznych miejsc przecież nie zabraknie. Zawsze, gdy tylko zechcemy „wrócimy” do magicznych zakątków oglądając samodzielnie wykonane fotki.

Przełom Dunajca – piękny i tajemniczy

Przełom Dunajca uznaje się za jeden z najbardziej zjawiskowych przełomów rzecznych w Europie. Gwałtowne zakręty, wysokie na kilkaset metrów skały wapienne, pełne magii widoki – warto osobiście to wszystko zobaczyć. Wrażenia na pewno będą niesamowite. Przełom Dunajca skrywa nie tylko urok, ale także tajemnicę, ponieważ do dziś dnia nie wiadomo jak powstał. Jedna z legend głosi, iż król Bolesław Chrobry wyrąbał mieczem ujście Dunajcowi. Miejsce, które jest jednocześnie nieprawdopodobnie ciekawe, piękne i zagadkowe nie może nie budzić zainteresowania.

Spływ Dunajcem – gdzie się zaczyna?

Podczas spływu można liczyć na dodatkowe atrakcje. Zwykle rano odbierani jesteśmy z miejsca zakwaterowania przez organizatora i jedziemy do Niedzicy. Tam zwiedzamy zamek oraz spacerujemy po zaporze. Dopiero później udajemy się do przystani – Sromowce Kąty, gdzie wsiadamy na tratwę i płyniemy kilkanaście kilometrów do Szczawnicy. W uzdrowisku tym również mamy czas wolny. To bardzo ważne, bo miejsce potrafi ująć i warto poświęcić mu nieco uwagi. Po południu wracamy do punktu, z którego rozpoczęliśmy wycieczkę.

Planowanie wypoczynku w Zakopanem nie jest trudnym zadaniem, szczególnie, że do dyspozycji mamy tyle atrakcji. Warto uwzględnić przede wszystkim te, dające możliwość bycia blisko fascynującej przyrody, podziwiania niepowtarzalnych krajobrazów i odprężenia się z dala od gwaru miasta. Spływ Dunajcem, to właśnie jedna z tego rodzaju atrakcji.

Przez Redakcja Aktualności 0 Comments

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *